Vzdělávání praxí

Vzdělávání praxí

By 0 Comment 5. 9. 2019

Patříte i vy k těm, kteří delší dobu hledají práci, ale nedaří se jim nic najít? Rozhodně nezoufejte a ani se nenechejte odradit. Můžete totiž zkusit stáž. Na stáži se naučíte spoustu nových věcí a kromě toho získáte spoustu kontaktů. Kromě toho všeho také šanci, že si za nějaký ten čas odnesete pracovní smlouvu. Projekt, který propojuje zájemce o danou práci a zaměstnavatele se nazývá Vzdělávání praxí. Je realizován díky Fondu vzdělávání.
kniha v písku
Na podporu zaměstnanosti je totiž vyčleněno více než 155 miliónů korun. Tento rozpočet by tedy měl umožnit nějakou tu stáž až 2000 lidem, pokud o ni budou mít zájem. Jestliže máte zájem i vy, pak se určitě přihlaste, dokud je ještě čas.
Co by měl vlastně splňovat takový zájemce? Určitě je to věk nad 15 let, dokončená povinná školní docházka a také trvalý pobyt v České republice. Do projektu se mohou zapojit i lidé 50+.
Statistiky ukazují, že nejvíce této možnosti využívají ženy. Nejvíce lidí pochází z Moravskoslezského kraje.
Tento typ vzdělávání trvá 1 – 6 měsíců a to v závislosti na šabloně. Jedná se o dokument, který obsahuje popis pozice, výčet činností, hodinovou dotaci apod.
Výhoda tohoto programu je v tom, že je propojená praxe s teorií, zvýší se konkurenceschopnost, možnost nástupu do zaměstnání u daného zaměstnavatele, uhrazení všech výdajů za cestování apod.
Nabídky jsou na tento typ stáže po celé České republice. Nejvíce nabídek je v Moravskoslezském kraji.
Největší zájem je o obor Ekonomika, personalistika nebo gastronomie, ale také u strojírenství.
studentky ve třídě
Firmy díky tomu, že se projektu účastní, získají spolupráci s někým, kdo se chce vzdělávat. Mají možnost jej prověřit a také zaškolit. Za praxi jim jsou navíc vykompenzovány potřebné náklady.
Firmy nejsou do projektu vybírány. Každá firma, která funguje více než šest měsíců a je na území České republiky se může zapojit.
Jestli váháte nad tím, zda stáž absolvovat, pak byste rozhodně měli. Stojí to za to.