O vodu v bazénu je nezbytné pečovat

O vodu v bazénu je nezbytné pečovat

By 0 Comment 14. 9. 2019

Každý, kdo se chce koupat v průzračně čisté bazénové vodě, nad kterou bude mít sto procentní kontrolu, stejně tak jako nad jejími návštěvníky, si pořídí vlastní bazén. Jedině vlastní bazén totiž můžete mít vždy po ruce a být si jistí kvalitou bazénové vody.
Nicméně k dokonalé čistotě vody pouze bazénová chemie sama o sobě nestačí. I v tomto případě platí, že prevence je naprosto klíčová – nečistoty, které do bazénové vody nevpustíte, ji nebudou zbytečně špinit. Je tedy potřeba koupací nádrž pravidelně zakrývat, a to vždy bezprostředně po ukončení koupání – tedy nejen na noc, ale také v průběhu dne.

dítě s brýlemi

Rovněž důležitá je i pravidelná očista těla před každým vstupem do vody. Ideální je se důkladně osprchovat. A pokud kvůli sprchování nechcete chodit do domu, jistě vám přijde vhod praktická zahradní solární sprcha, která je pro očistu před vstupem do bazénu jako dělaná.
Nicméně ani dokonalá prevence vám křišťálovou vodu v bazénu nezajistí, protože ať už se budete snažit sebevíce, tak nějaké nečistoty se do bazénové vody přece jen dostanou. Od znečištění vám proto odpomůže kvalitní výkonná filtrace, a také bazénová chemie.

Bazénové chemie je na trhu celá řada, a pro nováčka jistě není snadné zvolit si tu pravou. Je opravdu z čeho vybírat. V první řadě musíte sáhnout po spolehlivém oxidačním činidlu, které se postará o pravidelnou desinfekci vody. Nicméně k tomu, aby vše fungovalo, jak má, budete muset stav vody pravidelně sledovat, a to s pomocí testerů https://eshop.techneco.eu/Testery.

vodotrysk

Po ruce byste tak měli mít jak tester pH bazénové vody, tak tester koncentrace aktivní látky. Ideální je pravidelné měření parametrů v rozmezí 7 až 14 dní, anebo bez prodlení vždy, když máte podezření na změnu kvality vody. Díky včasné úpravě nevhodných hodnot jak pH, tak oxidačního činidla, můžete zamezit nepříjemné katastrofě v podobě nežádoucího znečištění.