Virtuální zlo

Virtuální zlo

By 0 Comment 6. 10. 2019

Být na síti, na webu, na internetu, zkrátka online, je známý pojem. Jedná so elektronizaci našeho soukromého života, o sdílení našich zážitků s ostatními prostřednictvím chytrých zařízení a jejich ukládání na nejrůznější webové stránky, nebo aplikace. Tento svět nás všechny může lépe spojovat, ale má jednu nepřekonatelnou vadu, anonymitu.

Online svět umožňuje mnohým lidem se zlými umysli, skrývat se za falešné profily a využívání nešťastné naivity druhých. Proto se tak může jednoduše stát, že vás někdo podvede, a to ať už pomocí emailu, nebo jiným způsobem. Útočníci se stávají stále chytřejší.
káva před notebookem

Pod falešnou identitou, kde se vydávají za určitou banku píši, že došlo k chybě a je nutné ověřit vaše heslo a příslušné údaje. A to buď přímo rovnou na vaší pobočce nebo přes internetovou stránku. Mnozí lidé jsou pak líní docházet přímo na pobočku, a tak se přesunou již na podvodnou webovou adresu. Jejich podezření navíc zmizí, díky zmíněné nabídce se setkat osobně na pobočce. Jiní podvodníci na to jdou trochu jinak. Využívají lidského strachu. V tomto roce se po světě začali objevovat výhružné emaily, kde výměnou za určitý peněžní obnos nebudou útočníci sdílet vaše video, jak jste sledoval určité mládeži nepřístupné stránky, Pořízené pomocí videokamery ve vašem zařízení. Na jedné straně vy a na té druhé vámi sledované video. Nevinní lidé nebo ti bez zmíněné kamery tento podvod samozřejmě rychle odhalili, na druhou stranu to malé procento těch druhých do této pasti lehce spadli. A to jen, aby si zachovali svou tvář.
muž ve tmě za počítačem

Této nevýhody využívá i mnoho jiných podvodníků a samozřejmě se nejedná o jediné případy zneužití nedostatků internetů. Pohybujeme-li se a ukládáme své životy na místo, které není v úplném bezpečí musíme počítat s případnými problémy a možnými útoky. Proto musíme myslet na to, že ne vše je vhodné dávat na do prostředí internetu.