To nejdůležitější? Svoboda cestování

To nejdůležitější? Svoboda cestování

By 0 Comment 22. 5. 2023

Jistě víte, ať už z osobní zkušenosti nebo z vyprávění, jak moc se cestování změnilo po roce 1989. Že v období před revolucí byly umožněny pouze zájezdy do „spřátelených“ zemí, kde vládla pevná socialistická ruka. Návštěva západních destinací byla velkou výjimkou, často pouze pro pár vyvolených.
muž na cestě
Poté, co se Česká republika přetransformovala na demokratický stát, se s výjezdy do zahraničí doslova roztrhl pytel. Obrovská zvědavost a chuť poznávat destinace dosud nepoznané, jež nám byly za předchozího režimu prezentovány jako kapitalistický vyvrhel, rázem před námi stály ve své pravdivé podobě.

Měnící se priority
Téměř za 30 let se se změnou životního stylu mění také priority lidí, tedy cestujících. Měnící se módní trendy, životní postoje a především stále více otevřené hranice nám v současné době poskytují téměř neomezené možnosti cestovat a poznávat místa, jež nám byla dosud zapovězena.

Rozhodujícím parametrem jsou také cestovní kanceláře a agentury hledající volné okénka na trhu a snažící se uspokojovat i ty nejsložitější požadavky klientů. Navíc výrazně přibývá lidí, kteří se nebojí cestovat sami na vlastní pěst a pouštět se na první pohled do nejistého dobrodružství.
Svoboda cestovat téměř kamkoliv na světě, to je to, proč je dnešní generace tak hladová a chtivá a proč stále prahne po nových, nevšedních a zdánlivě těžko uskutečnitelných dobrodružných cest do neznáma.

Není smělé se domnívat, že se dnešní mladí lidé budou v následujících letech stále více vyhýbat tradičním pobytům u moře, jak známe z nynějška, naopak budou hledat stále nové způsoby, jak cestování uchopit neotřelým a neobyčejným způsobem, s větší dávkou adrenalinu a s touhou zažít divoká dobrodružství.
japonské moře
Vždyť například i zájezdy do Severní Korey, země s tvrdou komunistickou diktaturou, jsou v hledáčku mnoha nadšenců. Lze očekávat, že zájezdů do podobných destinací budou neustále přibývat.