Nákup bicí soupravy aneb rady nejen pro začátečníky

Nákup bicí soupravy aneb rady nejen pro začátečníky

By 0 Comment 22. 5. 2023

Zejména v případě pořízení bicí soupravy se nejedná o levnou záležitost v rámci nákupu. Nemající vliv na to, jestliže jste začátečníci a jste rozhodnuti si zakoupit svou první bicí soupravu. Uvážený a promyšlený nákup se týká i zkušenějších, ať už v rámci zdokonalování se a tudíž touhy zakoupit lepší bicí soupravu, stejně tak platí i pro ty, co již chtějí zkrátka zkusit z kategorie pro profesionály.

činel na bicí
Než se vydáte do obchodu

Prvotním krokem je třeba vědět, co od bicí soupravy očekáváte. Je podstatné mít předem už promyšleno, jak často hodláte hrát, k jakým účelům vám bicí souprava má sloužit, stejně tak i finanční možnosti jsou mnohdy rozhodným faktem. Zde je zapotřebí opravdu důkladně zvážit aktuální danou situaci a své schopnosti. Jestliže je hraní na bicí koníčkem a případně příležitostným hraním, vyplatí se koupit a volit levnější variantu, než v případě pořízení hudebního nástroje pro profesionála, který se hraním živí. Vliv na nákup má i to, zda hodláte zkoušet a hrát jen na jednom vyhrazeném místě, nebo zda se již muzikou zabýváte více a tudíž i v rámci hraní budete bicí soupravu převážet ve vozidle. Stejně tak je nutné nákup podřídit možnostem prostoru místnosti či hracího studia nebo zkušebny, kde bude vaše bicí souprava umístěna.
bicí souprava
A než si koupíte bicí, mějte jasno ohledně hudebního stylu, který hrajete či hodláte hrát. Podstatný význam má i dřevo, ze kterého je hudební nástroj vyroben. Zvažte, zda se vyplatí investovat do nákupu nové bicí soupravy. Na nákup se vydejte s pevným rozhodnutím. Ne pokud váháte, či si nejste jisti, zda u hraní vydržíte apod.

bubny z blízka
Na co se zaměřit při samotném nákupu

Je dobré si na pomoc vzít zkušeného hráče, který se již lépe orientuje. Každopádně si nechte bicí předvést, sami si i vyzkoušejte hru. Důležitá je kontrola ohledně korpusů a jejich zpracování. Předpokladem je, že do obchodu jdete již se znalostí ohledně toho, jak které dřevo hraje a zní. Importantní roli hrají i ladicí šrouby, adekvátní počet je okolo deseti. Nikdy však nevolit bicí soupravu mající méně jak osm. Též je zapotřebí zkontrolovat převozové blány. Aby vše bylo kompletní, je třeba stejně tak vybrat a koupit korektní činely. Někdy to může být už i součástí sady.