Proč zvolit nebankovní společnost?

Proč zvolit nebankovní společnost?

By 0 Comment 17. 1. 2021

Znenadání jste se ocitli v tíživé finanční situaci a teď zvažujete mezi půjčkou od své banky a nebankovního poskytovatele? Možná vám při rozhodování pomůže následující článek s důvody, proč je druhá možnost ta správná. Nebankovní půjčku mnohdy sjednáte daleko snadněji, rychleji a bez tolik nenáviděného papírování.

Sjednání půjčky online

U řady bank scifi, u nebankovních společností však celkem běžná věc. V případě bankovního úvěru je zapotřebí navštívit nejbližší pobočku, absolvovat ústní pohovor, sjednat podmínky a pak čekat, než banka vaší žádost zpracuje a vyhodnotí. Nebankovní společnosti však pracují s automatickým schvalovacím procesem, který je rychlejší a spolehlivější než individuální posouzení v bance. Sjednat půjčku můžete v pohodlí domova a druhý den mít peníze na účtu, až tak jednoduché to je. Vybírejte však obezřetně, krom úrokové sazby, se zaměřte i na další poplatky nebo RPSN, které o daném úvěrovém produktu řekne daleko víc.

podepisování smlouvy

Benevolentnější podmínky u nebankovních společností

Každý se může čas od času dostat do bezvýchodné situace, během níž není schopen dostát svým závazkům. Není potřeba ztrácet hlavu, ale problém je potřeba řešit hned. Jenže v případě, kdy vaše platební minulost není bez poskvrnky, pravděpodobně při žádosti o spotřebitelský úvěr narazíte. Bonita klienta je pro bank nesmírně důležití, stejně jako čistý záznam v registrech dlužníků.

růst financí

Problém bude mít banka i v případě, kdy není ve vašich silách doložit výši svého pravidelného měsíčního příjmu, na základě kterého banka určuje nejvyšší možnou výši úvěru, případně měsíční splátky. Podmínky nebankovních společností jsou však daleko benevolentnější a pravidelný příjem u většiny z nich není nutné dokládat. Vždy je však potřeba ručit nemovitostí, stejně tomu je i v případě americké hypotéky bez dokládání příjmů Fahd.