Je bytový architekt Praha drahý?

Je bytový architekt Praha drahý?

By 0 Comment 17. 8. 2020

Není pochyb o tom, že každý z nás chce mít svůj byt krásný a útulný. Chceme, aby vytvářel tu správnou atmosféru domova a aby se zde všichni členové rodiny i návštěvy cítily dobře a uvolněně.

To je samozřejmě v pořádku, avšak co dělat, pokud víme, že náš vkus a organizační schopnosti nejsou zrovna na výši? Jak zabránit, abychom propadli kýči a rozvěsili všude obrazy západů Slunce nad mořem a měli rozvěšeny blýskavé cetky?

podminky1

Jednou z možností je najmutí bytového architekta. To je člověk, který vám dokáže navrhnout interiér vašeho domu či bytu tak, aby odpovídal přesně vašim představám, avšak zároveň aby byl vkusný a vypadal skutečně dobře.

Je totiž fakt, že často v tomto případě podléháme emocím. Například vystavíme suvenýry z dovolené, a je nám prakticky jedno, že se do daného prostoru vůbec nehodí. Případně rozestavíme nábytek tak, že danou místnost, která už je tak malá, ještě opticky zmenšíme. A tomu je dobré se vyhnout.

Jak ale bytový architekt, například bytový architekt Praha https://evalofa.com/, vlastně funguje? Nejprve si daný prostor prohlédne a udělá si plány. Také si vyžádá stavební nákresy, kde jsou uvedeny přesné rozměry jednotlivých stěn i umístění oken či dveří.

stareskrine

Dále si s vámi promluví o tom, co byste si tam na daném prostoru představovali. Chcete danou místnost využívat jako obývací pokoj, ložnici, nebo k jinému účelu? A jak by měla zhruba vypadat? Co vše tam nesmí chybět? A jaký máte přibližně rozpočet?

Následně na základě těchto údajů pak vytvoří návrh, díky moderním technologiím ve 3D. Ten vám představí a vy se rozhodnete, zda s ním souhlasíte či nikoliv, případně zda by tam nebylo vhodné udělat nějaké drobné změny.

To vše zní dobře, ale mějte na paměti, že architekt si za své služby nechá zaplatit. A zvláště v našem hlavním městě nebude tato cena nejmenší. Záleží pak na vás, zda budete ochotni tuto částku obětovat, nebo zda se pokusíte něco vytvořit sami. Jen si vše napřed dobře promyslete.