Chemie do bazénu

Chemie do bazénu

By 0 Comment 18. 7. 2020

Pro zachování křišťálově průzračné a krásně čisté vody už si nevystačíte pouze s pořízením filtrace. Bazénová chemie je důležitým prvkem, který v tomto ohledu nadělá velké divy. Navíc péče o vodu je s ní časově nenáročná a velmi efektivní. Z jakých základních druhů můžeme vybírat?

feet-1853291_1280

Jako první téměř každého jistě napadne chlorová dezinfekce vody. Je totiž dobře známe, že chlor je prostě skvělý dezinfekční prostředek pro vodu, vždyť jej v menší míře obsahuje i ta kohoutková. Hlavní složku tvoří chemická sloučenina s názvem chlornan sodný, z níž se vyrábí roztok, který poté lze využít nejen k dezinfekci, ale také jako bělící činidlo pro účely bělení prádla. Lze jej sehnat nejčastěji v tekuté podobě, ale k dostání je také prášek, granulát či tablety, které mají tu výhodu, že uvolňují chlor do vody postupně. Ačkoli se může zdát, že taková chemie nemusí být úplně v souladu s přírodou (a také šetrná k člověku), opak je pravdou. Jedná se o naprosto nezávadný postup.

V případě, že vám chlor z nějakého důvodu nevyhovuje, můžete používat bezchlorovou dezinfekci vody. Ta chlorová sice patří mezi špičku, ale tato je taky velmi spolehlivá, navíc je více vhodná pro dětské bazénky. Můžeme je sehnat v tekuté formě nebo v tabletách. Přípravky účinkují tím způsobem, že zbavují vodu zbytkového chloru a zároveň zoxidují případné nečistoty.

swimming-pool-1665669_1280

Bazénovou vodu lze dezinfikovat také pomocí bazénových solí. K tomu je potřeba speciálního zařízení nesoucí název salinátor, který často bývá součástí filtrací. Kromě toho, že vysokoprocentní soli efektivně vyčistí vodu, má mírně slaná voda léčivé účinky na pokožku.

Kromě uvedených lze sehnat také doplňkové přípravky, které vodu ještě více projasní, zvýší její hodnotu pH, zlikvidují mořské řasy, pomohou zazimovat bazén atd. Zde je třeba se ptát na určitý problém, protože snad už na vše související s vodou existuje již nějaká ta sloučenina.

Chcete si být jistí, že vámi zvolený produkt je skutečně účinný? Zkuste si vodu ve vašem bazéně otestovat pomocí kvalitních testerů. Vybírat můžete ze dvou variant: kapkový nebo proužkový tester, jehož použití je o něco snazší.