Jak se obléci v zimě na běh

Jak se obléci v zimě na běh

By 0 Comment 15. 1. 2022

Rádi sportujete i v zimě? Běhání v zimních měsících se vůbec nemusíte obávat a věřte, že je daleko příjemnější běhat v zimě než v tropických dnech. Abyste v zimě byli v teple a suchu, musíte dodržovat několik pravidel oblékání. A pravidlem číslo jedna je oblečení vrstvit. Jednotlivé vrstvy ale musí být pečlivě promyšlené a oblečení musí být kvalitní a funkční. Pokud budete dobře vybaveni, ani teploty pod nulou vás neodradí jít si zaběhat. Pojďme se spolu podívat na jednotlivé vrstvy.

běhání

První vrstva se skládá z kvalitního termoprádla z funkčního materiálu. Ideálně si vyberte oblečení vyrobené z vlny, protože bavlněné oblečení hned propotíte a rychle vás bude studit. Vyzkoušejte třeba kvalitní vlněné termoprádlo norské značky Devold expedition https://www.c-store.cz/DEVOLD-c132_0_1.htm. První vrstvou pro vaše nohy budou zateplené kompresní podkolenky opět s příměsi vlny. Oceníte je především při běhu ve sněhu.

Druhá vrstva tvoří tenké funkční triko s krátkým nebo dlouhým rukávem. Kalhoty volte zateplené a odolné proti větru. Je třeba si chránit krk. Na trhu seženete nepřeberné množství funkčních nákrčníků, které budou chránit váš krk před prochladnutím.

běžec v zimě

Třetí vrstva je poslední a více jak tuto vrstvu už nic víc potřebovat nebudete. Hlavním úkolem vrchní vrstvy je ochrana před větrem, deštěm a sněhem. Základem třetí vrstvy je funkční bunda, která vám bude stačit i na teploty pod bodem mrazu. Na hlavu si pořiďte nejideálněji čepici z funkčního materiálu. Hlavou se totiž ztrácí nejvíce tepla a čepice neprofoukne a bude vás dobře hřát. Je dobré si také chránit ruce tenkými běžeckými rukavicemi.

Při běhu počítejte s tím, že se zahřejte, takže zbytečně to s oblečením nepřehánějte. První vrstva je základ, další dvě si budete přizpůsobovat podle počasí a vašich preferencí. Rada na závěr: po běhu hned utíkejte do tepla, kde se i protáhnete a hned vysprchujete a oblečete do suchého oblečení. Pokud toto budete dodržovat, určitě nenachladnete.