Jak se nezbláznit v ženském kolektivu?

Jak se nezbláznit v ženském kolektivu?

By 0 Comment 14. 9. 2020

Když se řekne slovo žena, všichni si představí půvab a bytost, která dělá tento svět krásnější. Ovšem, když se setká mnoho žen pohromadě a tráví spolu na pracovišti spoustu času, všem se na hlavě už zježí vlasy. Je to pochopitelné z hlediska toho, že každá žena je jiná a většinou má každá žena potřebu žít pořád v nějakém dění. To má na svědomí i fakt, proč se v ženském kolektivu dá málokdy vydržet nebo vůbec v něm i pracovat.
obchod s květinami

Pomluvy a drby na denním pořádku

Ženy mají odjakživa potřebu pomlouvat své sokyně, ale i kamarádky. Jde o nemilé vytknutí chyb výše zmíněných, ale také o nutnost se vypovídat a všeobecně o něčem mluvit. A co je lepší, než pořádně probrat svou kamarádku nebo dopodrobna pomluvit osobu, která vám je nesympatická?Častou chybou na pracovišti, ve kterém pracují jen samé ženy je to, že se časem začnou pomlouvat a hádat všechny zúčastněné mezi sebou. A to z pracoviště dělá nejen pěkný rozruch, ale snižuje i jeho výkonnost, produktivitu a tím dobré jméno.

Místo kamarádek – kolegyně

Rozumným a vhodným řešením pro to, abyste v ženském kolektivu dokázali „přežít“, je ujasnit si hned od počátku své pozice a určit nějaké hranice. Pokud si své kolegyně pustíte až příliš k tělu a svěříte jim i své osobní informace o vašem životě, je dost možné, že se to časem obrátí proti vám a ve firmě se začnou šířit informace, které měli zůstat utajené. Je důležité mít vztah se svými kolegyněmi na profesionální úrovni, abyste se předem vyhnuli možným konfliktům a nepříjemným situacím.
tým lidí

Fungovat v kolektivu, který je plný žen je opravdu nelehké. Předtím, než si budete hledat zaměstnání si rozmyslete, jestli kolektiv žen je pro vás to pravé ořechové. Také do budoucna zvažte, jestli to neovlivní vaše pracovní nasazení. Přece jen, mít v kolektivu nějaké muže, kteří jsou ve všech situacích nad věcí a nestranní je něco, co vám může v práci být dobrým plusem do budoucna.