Zorganizujte úklid kanceláří efektivně

Zorganizujte úklid kanceláří efektivně

By 0 Comment 13. 10. 2023


Kancelářské profese vypadají zdánlivě snadno, ale lidé se tu musí plně soustředit a vykonávat duševní námahu, což je mnohdy náročnější, než čistě rutinní manuální činnost. K práci však potřebují mít potřebné zázemí, tedy kromě vhodné pracovní teploty, čistého ovzduší a případně klimatizace je doslova nutné udržovat tyto prostory v čistotě. Právě proto se pro tyto účely najímají profesionální úklidové firmy.

práce v kanceláři

Načasujte úklid kanceláří na vhodnou dobu – je to velmi důležité

Úklid kanceláří v Praze 8 se zdá být pracovní činností, na jejíž organizaci nepotřebujete mít vysokoškolské vzdělání, ani extra inteligenční kvocient. Přesto vám právě organizace úklidu může pěkně, lidově řečeno, „zamotat hlavu“.

Ráno nebo večer – většina kancelářských profesí se odehrává v běžné pracovní době převážně v dopoledních a zčásti odpoledních hodinách. Nabízí se tedy provádění úklidu v době, kdy ještě nejsou zaměstnanci na pracovišti přítomni, to jest velmi vrzy ráno, anebo večer. Ze zkušeností vyplývá, že není zrovna rozumné vpustit uklízečku s vysavačem a čisticími prostředky do plného provozu, nebude z toho nadšený vůbec nikdo.

úklidové prostředky

Měření délky úklidu se vyplatí – pokud se dohadujete s profesionální úklidovou firmou, aby úklid prováděla ráno, pak byste měli zajistit přístup do všech prostor a vystihnout ten pravý čas počátku i konce úklidu. Vhodné je domluvit se předem tak, aby úklid provedli pracovníci napoprvé zkusmo, například o víkendu nebo později večer, aby se zjistilo předběžným měřením, kolik času je k tomu zapotřebí, a zároveň aby v prostorách stačily vyschnout podlahy, kde by mohlo dojít k pádům na kluzké podlaze. Měřením se však také může zjistit, že je výhodnější úklid provádět večer, kde vás netlačí rychlost úklidu, protože v této pozdní době tu nikdo ze zaměstnanců kanceláří pracovat nebude.