Zařizujeme obývací pokoj

Zařizujeme obývací pokoj

By 0 Comment 16. 3. 2021

Obývací pokoj je pro většinu domácností ta nejdůležitější místnost, kam se soustřeďuje celková pozornost. Moderní sedací souprava, spousta doplňků a květin, které mohou při neuváženém výběru obýváku spíše uškodit. Pro řadu z nás je doslova středobodem celé domácnosti, potkávají se tu jak členové domácnosti, tak i případné návštěvy. Obývací pokoj je mnohdy spojený i s jídelním koutem a kuchyní, musí tedy plnit hned několik funkcí najednou. A to většinou bývá kámen úrazu, jen málokdo totiž dokáže několik funkčních celků spojit v jedné místnosti, notabene když není nikterak velká. Jak tedy zařídit něco tak variabilního, jako je obývací pokoj?

obývací poko

Zóny dokáží efektivně oddělit prostor

Jak už bylo výše řečeno, obývací pokoj musí plnit hned několik funkcí najednou, je proto na místě prostor rozdělit na několik na sobě nezávislých zón, které však dohromady budou tvořit harmonický celek. Nebojte, není to tak těžké, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jen málokterý byt či menší rodinný dům se mohou pyšnit hned několika pokoji, kde je možné umístit samostatnou pracovnu, jídelnu nebo knihovnu. Mnohdy je zapotřebí trochu zaexperimentovat a propojit hned několik funkcí v jedné místnosti. Je to velmi náročná disciplína, neboť každá činnost si žádá jiné světelné nebo akustické podmínky.

kvalitní nábytek

Některé stěny v prostoru je možné rozbít za pomoci tapety. Slyšeli jste už o tekuté tapetě predaj, jejíchž aplikace je snadná a rychlá? Pokud však hledáte prvek, který spolehlivě oddělení jednotlivé zóny v obývacím pokoji, je to právě knihovna. Ta jistým způsobem oddělení jednotlivé funkční celky i akusticky.

Prostor tak není potřeba vždy oddělovat jen za pomoci nenosných příček, stejně dobře fungují i jednotlivé kusy nábytku, jejichž umístění se může v průběhu let obměňovat a vytvářet neustále nové dispozice.