Tiskárny a náplně do nich

Tiskárny a náplně do nich

By 0 Comment 2. 9. 2019

Tiskárna je dnes zcela běžným zařízením nejen v kancelářích, lékařských ordinacích a školách, ale i v našich domácnostech, kde se často vyskytuje jako součást některého z multifunkčních zařízení. Před pořízením tiskárny je třeba položit si otázky, jak často budete tisknout, zda potřebujete barevný tisk či zda vám stačí černobílý. Jestli využijete i event. další funkce jako skener a kopírku, chystáte se tisknout fotografie apod.chameleon.jpg

  • Inkoustové tiskárny jsou nejvíce rozšířené. Pořizovací cena není vysoká, ale tisk je dražší než u laserových tiskáren. Pracují na principu tiskové hlavy, která vystřikuje pomocí trysek inkoust na papír. Je třeba dát pozor, aby inkoust v tryskách nezaschl a vytisknout něco alespoň jedenkrát týdně. Poskytují kvalitní tisk. Tiskárny mohou být černobílé i barevné, tisknout můžete obrázky, dokumenty i fotografie. V případě, že vám stačí černobílý tisk, tak je vhodnější volbou tiskárna laserová.
  • Laserové tiskárny jsou rychlé, spolehlivé, vhodné tam, kde tisknete větší objemy dokumentů. Jejich hlavní výhodou je, že nedochází k zasychání prášku toneru, takže se mění opravdu až tehdy, když je spotřebován. Tisk je stálý, ostrý a výborně čitelný. Může být černobílý i barevný.
  • Multifunkční zařízení vám kromě tisku nabídnou i možnost kopírování a skenování.Obvykle se jedná o inkoustová zařízení.

barevné tonery.jpg
Do tiskáren je třeba dokupovat náplně. Buď tonery do laserových nebo cartridge s inkoustem do inkoustových. Kupujte vždy kvalitní spotřební materiál, aby funkce tiskárny byly plně zachovány. Inkoust do tiskárny na primatisk.cz rozhodně požadavky na kvalitu splňuje. Vybírat můžete z originálních či kompatibilních náplní nejen inkoustových, ale i tonerů podle typu vaší tiskárny. Na přehledném e-shopu primatisk.cz s velmi širokou nabídkou je opravdu z čeho vybírat. Podle modelu vaší tiskárny či názvu náplně najdete přesně to, co potřebujete. Pokud byste si nevěděli rady, je vám k dispozici zákaznická linka, mailová adresa či přímo kamenná prodejna v Plzni.