Svět, kde všichni ví všechno o všech

Svět, kde všichni ví všechno o všech

By 0 Comment 15. 12. 2021

Online prostředí je místem, kde si můžete zjistit spoustu informací o většině lidí. Nejen o těch, kteří se na internetu otevřeně prezentují, ale i o těch, kteří by nejraději zůstali v anonymitě. Vítejte ve světě, kde na soukromí nemáte nárok.

Sociální sítě

Sociální sítě dnes využívá každý druhý. Zatímco bez nich jste znali jen ty, kteří se nacházeli ve vašem blízkém okolí, díky nim si můžete zjistit vše o každém, kdo nějaké má. Ženy i muži tak často sledují profily svých bývalých, detailně hodnotí každou vloženou fotografii, a mají přehled o tom, s kým se jejich expartner stýká. I nový partner, kterého si bývalý našel, bude podroben přísné analýze. Nikdy totiž nevíte, kdo vůči vám chová zášť, a právě projíždí vaše informace, či fotografie na sociálních sítích. Ačkoliv je lze do jisté míry schovat před očima slídilo, a to pomocí nastavení soukromí, tento systém lze mnohdy obejít, a tak nic, co zveřejníte na internetu, už nelze odvolat, třebaže to smažete.

ikonky aplikací

Katastr nemovitostí

Že je vaší soukromou záležitostí, kolik a kterých nemovitostí vlastníte? Ale kdeže! Ke katastru nemovitostí má přístup každý, a zjisti tak, čí je ten který dům, byt, či jiná stavba, není vůbec těžké. Stačí znát adresu, a pokud ji neznáte, pomocí Google map ji snadno zjistíte.

Google

A když už jsme u toho Google, ten dokáže najít a vyšťourat informace snad na každého. Měli jste problémy s exekutory, soudní pře, děláte nějaký sport, nebo jste někdy někde zveřejnili fotografii? Zkuste zadat své jméno do vyhledávače, a možná vás překvapí, kolik tam toho o vás je.

práce s laptopem

Komentáře u článků

Ať už komentujete jakékoliv články, vaše digitální stopa lze vysledovat, a tak ani člověk s přezdívkou není v bezpečí před lidmi, kteří jeho názory nesdílí. Cokoliv, co napíšete je veřejné, a dostane se k tomu každý. Lidé tak nemají problém zjistit, jaký sport sledujete, ve kterém obchodě rádi nakupujete, ve kterých restauracích jste jedli.