Podnikání má svá rizika

Podnikání má svá rizika

By 0 Comment 3. 4. 2022

Vlastní příjem

Když chodíme do zaměstnání, tak v nějaké firmě vykonáváme práci a za ní dostáváme zaplaceno. Samotný plat se odvíjí podle naší praxe a na jaké pozici pracujeme. Když jsme běžný zaměstnanec, tak většinou nelze očekávat astronomické příjmy. Ale máme jistotu, že dostaneme zaplaceno a zaměstnavatel se nám také stará o odvod pojištění a dalších věci. Když si však řekneme, že chceme být vlastním pánem a mít vlastní projekt, tak je vodné podnikání.

ruční vrtačka

Buďte však opatrní, protože když o dané služby či zboží nebude zájem, tak můžeme skončit na mizině. Nudní nám neříká, co máme dělat, ale zároveň neseme riziko podnikání. Proto je dobré, než jej spustíme naplno udělat si plán a provést analýzu na trhu. Jsou různé knihy, které dávají rady, což mnohdy není špatné, ale samotné rozhodování a činy jsou na nás. Oproti zaměstnání je to rozhodně velká změna a mnohdy i náročná činnost, ale můžeme se vypracovat na dobrou úroveň a náš měsíční příjem může být takový, o kterém by se nám v zaměstnání ani nesnilo.

Dodržujte zákony

S podnikáním nemůžeme začít tak, že nikomu nic neřekneme a rovnou budeme generovat zisk, protože je potřeba řídit se zákony. Na mnoho výdělečných činností je zapotřebí mít živnost. K těm základním nepotřebujeme nic speciálního, takže je dobré nastudovat si, jak formulář vyplnit a následně ji vyřídit na úřadě. To však není jediná cesta. Dále tu máme s.r.o., které je dost odlišné. Obecně se dá doporučit pro firmy s vyšším ziskem, kde je riziko, že bychom mohli zkracovat a podobně.

podnikání s EET

Dále má výhodu v tom, že při prodeji podílu se po pěti letech neplatí žádná daň. Jak si takovou společnost s ručením omezeným založit? Vy se nemusíte vůbec stresovat, protože stačí využití založení společnosti v Praze. V současnosti to dělají zadarmo, protože jejich hlavní činnost je poskytování kanceláří a virtuálního sídla. Právě virtuální sídlo se nám může hned hodit, když pro podnikání nemáme nějakou nemovitost.