Podlaha do bytu

Podlaha do bytu

By 0 Comment 9. 11. 2018

Při výběru té pravé podlahy je potřeba přemýšlet mnohem více než například při volbě nové barvy na stěnu. Pokud se vám nebude vámi zvolená barva líbit, poměrně jednoduše, rychle, a hlavně levně ji dokážete změnit. Jakmile ale jednou vyberete a položíte podlahu, obvykle se už jedná o trvalé nebo alespoň dlouhotrvající řešení. Není důležitý pouze materiál, ze kterého bude podlaha vyrobena, ale také místnost, kam ji následně položíte. Každý pokoj totiž vyžaduje trochu jiné podloží.
koberec před pohovkou
Nejlépe je začít od úplného začátku, tedy od vstupu do bytu. Podlaha v předsíni u vchodu by měla být hlavně odolná, jelikož je extrémně zatěžována. Jednak se po ní šlape v botách, nikoliv v ponožkách či bos a jednak s sebou na botách člověk domů zanese i různé druhy nečistot a samozřejmě také nemalé množství vody. Takový nápor například klasické parkety dlouho bez poškození nevydrží. Proto je dobré vybrat si do předsíně podlahu například z linolea, které je poměrně levné a zároveň dostatečně odolné, nebo si trochu připlatit a koupit si podlahu z dlažby.
V případě koupelny, respektive kuchyně, byste také měli volit spíše odolnější materiály, jelikož i v těchto prostorách dostává podlaha obvykle hodně zabrat. Hlavně v koupelně, kde panuje takřka neustálá vlhkost, je nutné vybrat podloží, kterému vodní živel neublíží. Opět se nabízí linoleum nebo dlažba, která by měla ladit s obložením koupelny. Chcete-li trochu ušetřit, vyberte si podlahu z vinylu.
obrazy v hale
Co se týče dalších místností, tedy obývacího pokoje a ložnic, záleží na vašem vkusu a finančních možnostech. Moderní parkety dnes vyjdou prakticky na ty stejné peníze jako plovoucí podlaha, a navíc jsou často i daleko elegantnější. V posledních letech se vrací do módy i koberce, které byly ještě donedávna mnoha bytovými architekty zatracované. Koberce jsou vcelku levné, vypadají dobře, a hlavně se po nich dá chodit bez ponožek i v zimních měsících, aniž byste se museli obávat nachlazení.