Ostropestřec mariánský drcený pomůže (nejen) na játra

Ostropestřec mariánský drcený pomůže (nejen) na játra

By 0 Comment 17. 11. 2020

Ostropestřec mariánský je bodlák, jehož semena léčí, uzdravují, a protektivně působí na jaterní tkáň. Mezi lidmi je znám jako přípravek, s nímž můžeme alternativní cestou posílit přetížená játra v důsledku nesprávné životosprávy, ale také pod vlivem stresu. Jeho výhodou je absence vedlejších účinků a možnost využití jak dětmi, tak dospělými (v doporučeném dávkování).

květ ostropestřce

Játra poškodíte nejen alkoholem – mnoho lidí se stále domnívá, že pouze alkohol ubližuje játrům, a že jaterní cirhóza, případně rakovina, je pouze důsledkem alkoholismu. To je samozřejmě omyl, játra jsou chemickou továrnou, kudy neustále, 24 hodin denně prochází krev, která je zásobována živinami, a zbavována jedů. Těch jedů je mnoho, jsou obsaženy ve stravě, v ovzduší, ale vznikají i v důsledku stresu při pracovním přetížení, spánkovém deficitu, v důsledku působení elektrosmogu (např. Wi-Fi a mobily), při hádkách a konfliktech mezi lidmi v rodině, či v zaměstnání, a i při dalších negativních emocích, jako je závist, nenávist, žárlivost, pomstychtivost, nadřazenost, či submisivita a mnohé další.

Ostropestřec mariánský

Nepůsobí jen na játra

Bylo by mylné se domnívat, že pouze jaterní buňky dokáže soubor látek Silymarin léčit, resp. podporovat jejich regeneraci. Zabírá v širším spektru, a tím se liší od klasických léků, vyrobených v laboratoři, které jsou zacíleny zpravidla jen jedním směrem. To je také hlavní rozdíl působnosti přírodních přípravků od těch syntetických.

Širší spektrum využití Ostropestřce mariánského drceného Naklíčeno můžeme očekávat i u nervové soustavy a činnosti mozku, hormonální dysbalance, podpory lymfatického a imunitního systému, trávicích obtíží (žaludečních i střevních), a také problémů spojených s psychikou. Silymarin má pozitivní vliv i na deprese a úzkosti a zvládání stresu. Důležité je ovšem správné dávkování, při vyšších dávkách by mohlo dojít k nadměrnému vylučování žluči a naopak k přetížení trávicího traktu.