Lustr na lanku dokáže splnit všechna vaše očekávání

Lustr na lanku dokáže splnit všechna vaše očekávání

By 0 Comment 19. 10. 2021


Velikost osvětlovacího tělesa – čím větší bude mít lustr rozměry, tím více bude dominantní. Někde je vhodné dát přednost docela nenápadnému svítidlu, jinde se naopak může dobře vyjímat velký zavěšený lustr na lanku https://light4home.cz/chandeliers-1/. Při výběru se řiďte pouze svým vlastním pocitem, intuicí a nenechte se ovlivnit cizími názory na reklamních billboardech. Moderní je dnes prakticky cokoli, lustry ze dřeva, z kovu, ze skla i z plastu, a všechny jejich vzájemné materiálové kombinace.

lustry v kuchyni

Vzdálenost tělesa od stropu – u lustrů instalovaných přímo na strop, které jsou plochého diskovitého tvaru, je situace snadná, tam neřešíte, jak hluboko bude lustr viset, ovšem u každého zavěšeného tělesa na lanku musíte počítat s tím, že čím hlouběji lanko bude zasahovat, tím méně světla v místnosti budete mít. Jde o jednoduchý fyzikální princip odrazu světla od stěn a od stropu a u lustrů zavěšených jde o to, že se odtud bude světlo odrážet od stropu jen ve velmi omezené míře. Lanko by nemělo být příliš dlouhé také kvůli vaší bezpečnosti, aby vám lustr nepřekážel při běžných každodenních činnostech nebo třeba v ložnici při oblékání.

lustr v jídelním koutu

Osobitý vkus – pamatujte na to, že každý lustr na lanku je svým způsobem dekorativní předmět, a že velmi záleží na vašem osobitém vkusu, na vyjádření, jak si představujete, aby interiér vašeho domu vypadal. Velmi záleží na tvaru tělesa, zda bude válcový, kuželový, cylindrický, bude-li odpovídat tvaru koule, anebo bude zcela zploštělý nebo osově nesouměrný. Lustr v místnosti je něco jako obraz na stěně, zaujme pozornost jako jedna z prvních věcí, a nejste-li zcela rozhodnutí, jakému dáte přednost, doporučujeme alespoň na fotografiích vašeho prostoru zkusmo přikládat jednotlivé modely, co by připadaly v úvahu, a podle toho se rozhodnout. Někdy pomůže zkušený bytový architekt nebo kdokoli jiný, kdo se touto činností zabývá více do hloubky.