Látková plena vám může doma posloužit i pro jiné účely

Látková plena vám může doma posloužit i pro jiné účely

By 0 Comment 8. 7. 2022

Látkové pleny jsou stále velmi oblíbený artikl v domácnostech, kde se vyskytují malá miminka. Mohou zcela zastoupit pleny papírové a svým způsobem jsou i lepší. Lze je totiž využít na mnoho dalších činností a situací. Podstatné je také to, že jsou pro děti netoxické, a že nejsou napuštěné žádnou chemikálií. Jde o čistou bavlnu.

Ručník nebo osuška – mít sadu látkových plen po ruce se vyplatí i v koupelně, poslouží jako osušky, a co je podstatné, dobře víte, že jde o čistě přírodní bavlněný kus látky, velmi příjemný na dotek, nealergický a dobře savý. V podstatě ani nepotřebujete kupovat drahé ručníky z pochybného materiálu.

batole na koberci

Bryndák – krmení dětí je někdy docela zábava, ale když jim od úst jídlo padá na zem, už tak zábavné to není, zvláště je-li pod vámi koberec. Bryndáčky pro děti se prodávají v různých velikostech, ovšem máte-li sadu látkových plen, máte zároveň k dispozici velkou bryndací plochu. Takový bryndák, vytvořený z pleny, poslouží mnohdy lépe, než jednoúčelové výrobky tohoto typu. V průběhu krmení se do spodního rohu pleny můžete pohodlně utírat i vy, což vám usnadní práci s neustálým odbíháním a mytím.

spící holčička

Kuchyňská utěrka – klasické látkové pleny jsou mnohdy lepší, než utěrka. Jsou dostatečně velké, dobře absorbují vodu a vlhkost a můžete s nimi utírat veškeré kuchyňské nádobí.

Pleny v kempu – jestliže využijete bavlněné pleny v domácnosti, na dovolené dvojnásob. Jejich výhodou je, že jsou lehké, netoxické, čistě přírodní a hlavně velmi levné. Poslouží jako utěrka, ručník, osuška, chladivý obklad v horkých dnech, obinadlo na otoky, na rány, na spálenou kůži, hodí se jako podklad pro masáže, když je provádíte na karimatce nebo na matraci v karavanu. Mohou se hodit i jako hadr na podlahu a v nejhorším i jako hadr pro technické účely, např. pro utírání technických kapalin u auta. Máte-li tedy doma pleny po miminku, které je již odrostlé, rozhodně je nevyhazujte.