Kde ještě nejsou davy turistů

Kde ještě nejsou davy turistů

By 0 Comment 2. 10. 2022

Cestování výsada a privilegium, což bychom si měli uvědomovat a často připomínat. V dnešní době se dá cestovat kamkoli, některé destinace jsou oblíbeny více, některé méně. Některé jsou určeny pro turisty, kteří od dovolené očekávají hlavě pohodu a relax, jiné zase pro ty, kteří uvítají adrenalin a aktivní odpočinek. Co třeba zažít výstup na Mount Everest nebo si vychutnat pod nohama dunění aktivní sopky? Toto a mnoho dalšího si můžete zaplatit a zažít.

Albánie

      Právě z výstupu na Mount Everest se stal takový šlágr, že většina lidí jistě zná fotky, které ukazují, jak se pod vrcholkem hory tísní ve frontě stovky horolezců, kteří jen čekají, až se na ně dostane řada a oni se budou moct vyfotit na vrcholku. Z nejvyšší hory světa se postupně stala masová atrakce, které už se téměř nikdo nebojí. A přes to, že si tato hora vyžádala mnoho a mnoho lidských životů, zdolávají ji dennodenně s kyslíkovými bombami na zádech běžní smrtelníci a málo zkušení horolezci.

Kosovo

              I přes to existuje na světě tolik míst, které jsou turisty téměř nedotčeny, a přitom nabízí takovou krásu, o které se známým místům snad ani ve snu nezdálo. Namátkově můžeme zmínit například albánské Alpy, které spojují Albánii, Černou horu i Kosovo. Toto jsou země, které pro svou nižší vyspělost turisté spíše míjí, ale není proč. Právě naopak je zde krásná příroda, v jejichž nejodlehlejších koutech narazíte na pravou tuzemskou kulturu lidí, kteří zde žijí v poklidu s přírodou téměř zapomenuti. Z lidského chování, předmětů, které se zde produkují i z prostředí, které zde najdete čiší to, co nám už asi schází. Tento pocit by se snad dal nazvat jako originalita či původnost, která všechno zdejší spojuje a díky které ví, že k sobě patří. Nejedná se snad o dovolenou, kterou by Vám každý kolega v práci záviděl, ale když sem vyrazíte, je předem jasné, že nebudete litovat.