Hypotéka jako prostředek k plnění cílů a snů

Hypotéka jako prostředek k plnění cílů a snů

By 0 Comment 7. 5. 2021

Hypotéka je bezesporu úvěrový produkt, který si oblíbila celá řada Čechů. Celkově jde říci, že mi Češi se s některým z úvěrových produktů alespoň jednou za život potkáme. Za tento fakt mluví i statistiky, které uvádí, že s některým z úvěrů má co dočinění každý druhý Čech. Dost ale statistik, pojďme si říct základní informace, které vás možná překvapí. Jaké jsou nejčastější důvody, které vedou banky k zamítnutí žádosti o úvěr.

podpis smlouvy

Zamítnutých žádostí o úvěr každým rokem přibývá a může za to hlavně složitá legislativa, která se každým rokem zpřísňuje. Její podmínky pravidelně upravuje Česká národní banka, naposledy tak učinila v dubnu loňského roku, kdy reagovala na aktuální nařízení vlády. Od roku 2018 navíc ČNB dává za povinnost poskytovatelům úvěrů důkladnou lustraci každého žadatele. Pokud by tak neučinily, mohlo by to pro ně znamenat nedozírné následky. Dlužník by mohl úvěr napadnout pro jeho neplatnost a veškeré poplatky či úroky by mu byly odpuštěny. Dlužnou částku by pak splácel dle svých finančních možností. Složitě nastavená legislativa tak má primárně uchránit žadatele, ale i poskytovatelé úvěru před podobným závěrem. Za zamítnutým úvěrem tak nestojí neochota bank, ale právě nastavené podmínky legislativy.

  • Nedostatečné příjmy

Aby bylo možné úvěr bez problémů splácet, je zapotřebí pravidelný měsíční příjem. Jeho výši musí žadatel při žádosti doložit smlouvou na dobu neurčitou. Příjmy mohou pocházet ze zaměstnání, samostatně výdělečné činnosti nebo třeba pronájmu nemovitosti. Příjmy v podobě sociálních dávek, podpory v nezaměstnanosti, starobního důchodu jsou pro většinu bank neakceptovatelné.

růžové prasátko

Na žadatele, kterým banka zamítla žádost o úvěr, však cílí nebankovní společnosti. Americká hypotéka bez doložení příjmu nebankovnihypoteky.net je tedy bezesporu úvěrový produkt, který stojí za vaši pozornost.