Čím vás potěší zahradní solární sprcha

Čím vás potěší zahradní solární sprcha

By 0 Comment 20. 6. 2021

Ohřívá vodu zadarmo – slunce je nejvýkonnější energetický zdroj, který máme k dispozici, a bylo by velmi pošetilé, nevyužít jej k prospěchu nám všem. Možností je celá řada, od fotovoltaických panelů přes solární kolektory, stačí jen dostatek dobré vůle a mohou vznikat i velmi zajímavé projekty. Jednou z těch dostupnějších možností, jak mít doma něco prospěšného, co využívá sluneční energii, je zahradní solární sprcha.

sprcha na zahradě

Sezonní bazény – mít na zahradě bazén je snem mnohých z nás, a mnohdy i docela malá nadzemní nádrž dokáže potěšit, osvěžit organismus v letním vedru a podpořit relaxaci. Bazény milují především děti, ovšem kromě pravidelné údržby (desinfekce a filtrování vody) je zásadní dodržovat hygienické návyky a před vstupem do vody se osprchovat. Zahradní solární sprcha ušetří energii na ohřev vody a zbaví nás nánosu potu a nečistot, které bychom pak museli z bazénu odstranit vyššími dávkami bazénové chemie.

vodní kapky

Práce na zahradě – potřebujete umýt zahradní nářadí? Máte zašpiněné ruce od substrátu a chystáte se dát si něco k svačině? Nebo se chcete jen při práci osvěžit a opláchnout obličej? To vše jsou situace, kdy se zařízení pro ohřev vody slunečními paprsky může hodit.

Sport – osvěžení se hodí i při sportování, pohybem se totiž zvyšuje tělesné teplo, které se musí odvádět od pokožky, jinak může dojít k přehřátí organismu. V teplém ročním období to může být na vzduchu problém a tak docela obyčejná solární sprcha poslouží jako perfektní chladicí médium, a to jak při sprchování celého těla, nebo jen pro osvěžení obličeje, rukou a dekoltu.

Chodidla – nezapomínejte na chodidla, ta bývají při sportu a dalších fyzických činnostech nejvíc přehřívána, ochlazení nohou může být velmi osvěžující a povzbuzující, v této situaci si snáze uvědomíme, že během dne trávíme mnoho času v uzavřené obuvi, což není (nejen) pro naše chodidla zrovna ideální.