Rekonstrukce chaty vyžaduje i úpravu terénu

Rekonstrukce chaty vyžaduje i úpravu terénu

By 0 Comment 19. 3. 2023

Kdo si pořídí rekreační chatu, jistě nebude mít zájem pobývat výhradně v interiéru tak, jako mnozí lidé z městských bytů v panelových sídlištích. Součástí rekreačního pobytu na chatě je i venkovní prostředí a lidé si jej tu zvelebují k obrazu svému tak, jak jim to maximálně vyhovuje z hlediska praktického i estetického.

zemní práce

Jestliže je vaše chata umístěna v krásném prostředí, ale vaše zahrada tomu příliš neodpovídá, pak bude zřejmě na čase začít uvažovat o jakési rekultivaci či regeneraci venkovního prostředí.

Regeneraci nepodstupujte sami

Někteří lidé při pohledu na svou zahradu uroní slzu v oku a rádi by jí měli takovou, jako na některých prospektech špičkových zahradnických dekorací. Uvědomí si, že je takovému cíli ještě dlouhá cesta, a tak aby ji urychlili, popadnou do ruky krumpáč, lopatu, rýč a začnou terén chaoticky přehrabovat.

nářadí kopáčů

Tímto způsobem se ale daleko nedostanete. Oslovte raději na ty nejhrubší zemní práce v Praze profesionály, kteří postupně srovnají terén do určité „lajny“, a na té pak můžete začít budovat svůj záměr. Zřejmě se vám bude hodit i výpomoc zahradního architekta či alespoň profesionálního zahradníka, abyste měli představu o tom, co je možné, a co není, a jak také toho „možného“ docílit.

Co se týče samotných zemních a výkopových prací, ty lze spojit i s praktickými technickými záležitostmi, například s výstavbou oplocení, chodníků, odpadního septiku, zahradních staveb (altánů, pergol či garážových stání), takže se vlastně pustíte do velmi zásadní a komplexní přestavby celé zahrady. Nemějte zároveň obavy, že by zemní práce nebylo možno realizovat, i když je k pozemku obtížný přístup, nachází se ve svahu anebo se musí parkovat daleko od parcely a k chatě se dostanete jen pěšky. Pracovníci jsou připraveni provádět práce v terénu i ručně, vyžadují-li to podmínky a tamní situace.