Novodobý svět | Lukre

Novodobý svět

By 0 Comment 17. 9. 2021

V dnešní době je snad vše online. Je to až šílené.

Jste nemocní, nemůžete do obchodu – nákup si objednáte až domů před práh.

Nechce se vám dnes vařit, ale zároveň chcete jíst z pohodlí domova? Jídlo si taktéž objednáte až k domu.

Díky světu online si také můžete do pár sekund přeposlat peníze z účtu na účet či ihned zaplatit

Kvůli pandemii se za poslední roky musely tolikrát zavřít školy, ale díky online světu, hodiny probíhaly skoro jako ve škole. Kdyby se tahle situace stala kdysi, upřímně nevím, jak by se tento problém řešil. Asi by děti seděly pouze doma a nic rok až dva nedělaly.

Studující dívka online

Hodně lidí pracuje z domova. Nebo si vezmou notebook a jedou někam na dovolenkou a pracují odtamtud.

Před pár lety vznikla nová profese, a to je influencering. Co tato profese obnáší? Jedná se o lidi, kteří se nějakým způsobem proslavili a mají vliv na své sledovatele. Živí se hlavně spolupracemi, firma je kontaktuje, nabídne jim produkt – jedná se o takzvaný barter anebo nabídne produkt a k tomu i finanční odměnu. Může nastat i opačná situace, a to ta, že přímo ten daný influencer osloví firmu, že má zájem dělat reklamu na jejich produkt. Jedná se o velmi dobře placenou práci, tito lidé si dokážou opravdu vydělat slušné peníze. Nebýt online světa, tato pozice vůbec neexistuje.

Dle mého názoru je všechno je pohodlnější a jednodušší.

Pošta online svět

Každá mince má dvě strany. To platí samozřejmě i u online světu. Největší nevýhodu je určitě závislost.

Scrollovaní na sociálních sítích je skvělý způsob prokrastinace. Bohužel, i sem tam je to můj problém. Myslím si, že je to problém snad každého. Místo dělání povinností si sedneme k telefonu a scrollujeme.

Jedná se bohužel častokrát i o děti, kteří už ve 2 letech dostávají mobil nebo jiná chytrá zařízení do ruky, aby rodiče měli na chvíli klid. Naprosto chápu, že si rodiče chtějí odpočinout, ale tohle bych řekla, že není nejlepší varianta, jak zabavit dítě.