Mobilní dům může splnit vaše sny

Mobilní dům může splnit vaše sny

By 0 Comment 12. 6. 2022

Některé mobilní domy vůbec nemusí připomínat ty typické mobilheimy, s nimiž jsme se setkávali již krátce po sametové revoluci. Tehdy šlo o velký boom poskytnout velmi laciné bydlení, ovšem úskalí bylo obvykle v tom, že v zimních měsících se objekt nedal vytopit, zamrzala tu voda a o žádném komfortu se nedalo hovořit. Tyto domy jsou určené spíše jako rekreační chaty nebo ubytovací zařízení v kempech, které se užívají pouze v teplém počasí, a kde nikomu nevadí tenký, převážně plastový skelet a jednoduchá jednodílná okna.

maliny na dlani

Když se však pozorně zadíváte na nabídku současných výrobců mobilních domů, můžete dospět k závěru, že mnoho objektů, jako např. Lavaro House Celestina, spíše připomíná nízkoenergetické stavby. Jsou kompletně zateplené včetně podlahy a střechy, mají dvojitá skla v oknech a lze je vytápět i docela úsporně, např. tepelným čerpadlem nebo palivovým dřevem v krbových kamnech. Krbová kamna lze propojit s výměníkem a využít topného okruhu v radiátorech, čímž pohodlně vytopíte celou obytnou plochu.

květina na zahradě u mobilního domu

V mobilním domě nebudete uzavřeni jako ve vězení

Ačkoli jsou mobilní domy uvnitř velmi komfortní a pohodlné, bude vás to jistě lákat ven, tedy alespoň za vlídného a teplého počasí. Mezi dubnem, resp. květnem a říjnem budete s velkou pravděpodobností častěji pobývat venku, než uvnitř, budete udržovat trávník, starat se o skalničky a okrasné keře a obdělávat záhony s mrkví či kedlubnami.

Můžete si na zahradě nechat postavit pergolu, zastřešenou terasu, bazén, malý altánek a dětské pískoviště a zde pak budete trávit zbytek všedních dnů i celé volné víkendy. Pochopitelně si s velkou pravděpodobností nenecháte ujít pozvánku vašich přátel, aby tu spolu s vámi oslavili narozeniny, anebo jste tu společně naplánovali nějakou společenskou akci či pobyt na dovolené v tuzemsku či v zahraničí.