Jak docílit hebkých loktů | Lukre

Jak docílit hebkých loktů

By 0 Comment 22. 3. 2021

Kůže na loktech bývá zpravidla tmavší než kůže na ostatních částech těla. To bývá častým problémem nejedné z vás, zvláště v období letních teplých dní, kdy vysvitne sluníčko, a vy chcete vypadat co nejlépe v šatech a krátkých tričkách. Co je tedy potřeba udělat, abyste mohly vystavit na obdiv celé své tělo, včetně loktů?

Kůže na loktech je vždy o něco tmavší, nebo se stává, že máme lokty popraskané, což vypadá velmi nevzhledně. Jenomže za to nemůžete ani tam vy sami, jako spíše to, že právě lokty jsou více vystaveny slunečnímu svitu, takže se opalují rychleji než ostatní části těla. A k tomu se v nich nahromaďuje mnoho mrtvých kožních buněk, které zapomínáte odstraňovat. Jak se tedy můžete této malé vady na kráse účinně zbavit? Zde je pár tipů, díky kterým se tmavých loktů snadno zbavíte a zbarvení jednoduše zredukujete.

1.       SPRCHOVÁNÍ JE ZÁKLAD
Jistě víte, že teplá voda vaší pokožce moc nesvědčí. Připraví ji totiž o její přirozenou vlhkost, což vede ke zbytečné hrubosti, vysychání a dehydrataci. Proto svou pokožku chraňte tak, že se nebudete sprchovat déle než 15 minut. A když už budete pod proudem teplé vody, dopřejte nejen loktům, ale celému tělu dostatečný peeling, který odstraní mrtvé buňky, čímž se kůže o několik odstínů zesvětlí. Nezapomeňte na to, že pokožka po koupání vyžaduje dostatečnou péči v podobě hydratačního krému či mléka, které ji krásně zjemní a dodají potřebnou vláhu. Jedině tak si udržíte kůži nejen na loktech hebkou a svěží.

2.       CITRONOVÁ ŠŤÁVA
Šťáva z citronu obsahuje kyselinu citronovou, která působí jako přírodní bělidlo. Proto si lokty potírejte rozpůleným citronem, a poté nechte tři hodiny působit. Toto opakujte každý den po dobu dvou týdnů, a uvidíte, jak vám lokty krásně zesvětlí.

3.       CITRON A JOGURT
Citronovou šťávu doplňte jogurtem, který má navíc kyselinu mléčnou, díky níž se sníží množství melaninu v kůži. Směs šťávy a jogurtu naneste na lokty a nechte působit tak dlouho, až kaše úplně vyschne, poté důkladně omyjte.

4.       MLÉKO A JEDLÁ SODA
Jedlá soda skvěle zastane funkci přírodního peelingu, a mléko k tomu zredukuje množství melaninu v kůži. Pasta z mléka a jedlé sody tak skvěle pomůže tmavou kůži zesvětlit, když si s ní budete jemně lokty krouživými pohyby masírovat.

5.       BRAMBORY
Brambory obsahují katechin, který je schopen měnit barvu pleti. Nastrouhané brambory či šťávu z nich naneste na lokty a nechte působit 15 minut. Poté opláchněte studenou vodou. Používejte tak dlouho, dokud nebudete s odstínem loktů spokojeni.

3.8/5 - (5 votes)