Důležité vzdělání

Důležité vzdělání

By 0 Comment 22. 4. 2022

Je pro vás vzdělání hodně důležité? Pro mě ano. Já musím říct, že kdybych neměla žádné vzdělání, tak by mi to hodně vadilo. A můžu říct, že kdybych neměla žádné lepší vzdělání, tak bych se i styděla. Pamatuji si totiž dobu, kdy jsem chodila na výuční obor. Měl to být výuční obor prodavačka.

Učení mě bavilo vždy.

A musím říct, že jsem se strašně moc styděla. Kdykoliv se mě někdo zeptal, na jakou školu chodím, tak jsem se styděla říct, že se učím na prodavačku. No jenom si to představte sami. Jak se člověk může učit na prodavačku? Vždyť přece prodavačku můžou dělat všichni, komu bylo patnáct let. A to vlastně můžou dělat tak, jako tak brigádníci. Že někdo v patnácti letech už má oprávnění dělat prodavačku. Takže si myslím, že výuční list není jen tak velké vzdělání. Podle mě výuční listy jsou od toho, aby člověk měl tak zvaný pověstný papír. Jenomže já jsem se s tímto malým vzděláním nemohla smířit. Takže jsem po dvou letech výučního oboru utekla. A udělala jsem si zdravotní školu.

Mám kurz první pomoci.

A musím říct, že tohle bylo moje nejlepší rozhodnutí v mém životě. Nyní mám maturitu a musím říct, že jsem naprosto šťastná. A mám štěstí, že jsem se na to zdravotní školu dostala. Je v našem místě bydliště a musím taky říct, že se na tuto střední zdravotní školu hlásilo hodně lidí. Protože se nikomu nechtělo dojíždět do vedlejších měst, aby si udělali školu a doplnili tak své vzdělání Teď jsem ráda, že jsem se tam dostala hned napoprvé. A taky musím říct, že jsem se opravdu moc snažila a učila jsem se na přijímací zkoušky. Takže pokud po něčem toužíte a snažíte se, tak je velká pravděpodobnost, že to zvládnete. Zkuste to a uvidíte sami. není to tak těžké se snažit. Třeba se vám to podaří. Myslím, že dobré vzdělání vám taky více otevře svět a máte i více možností, kde byste se třeba uchytili. V dnešním světě je opravdu mnoho způsobů, jak se uživit.